TERE TULEMAST SOMA ARHIIVIDESSE
See arhiiv on aeglase voolavuse koht. See on lahtriteta koht valule ja naudingule, võimalikele, kuid veel tundmatutele reaalsustele. Sellel on oma elu ja otsustusvõime. Arhiiv mahutab mitmeid reaalsusi, mis järgivad samal ajal erinevat loogikat. Need lekivad ja nõrguvad sellesse pidevalt. Üks liigutus loob ruumi järgmisena esile kerkivale vajadusele. Minu keha on minu arhiiv. See arhiiv on meie keha.
Pakkugu see arhiiv ruumi meie kehadesse kirjutatud žestidele, tunnetele ning isiklikele ja kollektiivsetele lugudele. Saagu selle arhiivi kehastatud ja jutustatud traumadest, leinast, kahjustustest ja haprusest hooliv raamistik. Rääkigu see arhiiv lugusid meie kogemustest haiguste, puuete ja krooniliste terviseseisundite kohta. Tühistagu see arhiiv läbipõimuva diskrimineerimise, mida oleme kogenud meditsiinitööstuslikus süsteemis, kunsti- ja kultuurisektoris ning akadeemilises ringkonnas. Andku see arhiiv lohutust, piltlikustagu see meie aega ja igapäevaseid rituaale ning andku hääl meie traumadele neid nimetades või nimetamata. Õõnestagu see arhiiv hierarhiaid ja võimusuhteid arhiivides ning kirjutagu neid ringi puuetega inimeste perspektiivist. Olgu see arhiiv ka meie vastastikuse toetuse, emantsipatsioonihetkede ja kogukonnaelu pühitseja. Kutsugu see arhiiv sind natukeseks siia jääma.Lubagu see arhiiv sul kujutleda, et “meid” on palju. Ja me ei ole ühesugused.
Lubagu see arhiiv sul kujutleda, et “meid” on palju. Ja me ei ole ühesugused. Oleme loonud oma lugudega ruumi vastupanule ja läbinägelikkusele. Oleme ehitanud kogukonna, pühitsedes ja tunnistades oma erinevusi, oma piire, oma tarkust ja oma õpiteid. Oleme öelnud üksteisele, et soovime kuulda, kui meil on vaja teha pause või vajame uut suunda. Oleme arendanud välja “korratu juurdepääsu” lähenemisviisi, mille puhul on igas töös esindatud vähemalt kaks meelt ja me kutsume sind üles lisama veelgi juurdepääsuvõimalusi. Praegusel ühiskondliku murdumise ja genotsiidi hetkel oleme võtnud omaks leina, mis annab värvi meie arhiiviprotsessile.
Soma Arhiivid on Sickness Affinity Group projekt, mille algatajaks Maria Morata ning Noah Gokul, Lo Moran, Lisa Ness ja Lucie Schroeder.
Töötubade kontseptsioonid: Noah Gokul, Yon Natalie Mik, Lo Moran, Maria Morata, Lisa Ness, Lucie Schroeder
Sünkroniseerimata veebitöötubade kontseptsioon ja koordineerimine: Lucie Schroeder
Installatsioon: RC Taube, Almitra Pyritidis, Lo Moran
Koduleht: Iz Paehr ja RC Taube
Graafiline disain: Iz Paehr
Juurdepääsetavuse kontseptsioon: Lisa Ness, Noah Gokul, RC, Lo Moran ja Almitra Pyritidis
Tõlkimine: Lucie Schroeder (koordineerija), Yara Abbas (araabia keel), Maria Morata ja Gris García (hispaania keel), Merve Asya Özgür (türgi keel), nat skoczylas (poola keel) ja Maarja Veisson (eesti keel)Arhivaarid/Aktivistid: Jùlia Ayerbe, Fran Breden, Noah Gokul, Yon Natalie Mik, Lo Moran, Maria Morata, Lisa Ness, Iz Paehr, RC Taube, Nir Salom, Lucie Schroeder, Christina Zück, Almitra Pyritidis ja sisse põikavad autorid Kae Ilo Maris Eichel, ioana ferariu, noël, Nara Rosetto, Sina, Hannah Tatjes, Milena (Miles) Wendt, Carlo, Ida ja Kit